Top 85 gjërat që mund të bëni në Gardenland Resort & në Shkodër

Në këtë artikull sugjerojmë vendet më të bukura për t`u vizituar në zonën pranë Gardenland Resort dhe në Shkodër. Gjithashtu janë listuar aktivitetet kryesore turistike që mund të bëni në këtë zonë në veriun e Shqipërisë. Top 85 gjërat që mund të bëni në Gardenland Resort.

1. Vizitë në muzeun Ndre Mjeda

2. Piknik në natyrë

3. Hiking tek Guri i Dragonit

4. Vizitë në liqenin e Vaut të Dejës (16 km, 20 minuta)

5. Vizito Kalanë e Rozafës

6. Vizito Urën e Mesit

7. Vizito Xhaminë e Plumbit

8. Vizito Shirokën

9. Vizito Velipojën

10. Vizito Lumin e Bunës

11. Vizito Muzeun e Marubit

12. Vizito shëtitoren Kolë Idromeno në Shkodër

13. Birdwatching

14. Luaj futboll

15. Kanoe

16. Shëtitje me Varkë

17. Luaj Volejball

18. Shëtitje me biçikleta

19. Vrojto yjet natën

20. Not në pishinë

21. Ekploro degën e egër të lumit Drin

22. Peshko në rezervatin e Gardenland Resort

23. Vizito Alpet e Shqipërisë

24. Vizito Lumin e Shalës

25. Bëhu “fermer” dhe shiko proçeset e prodhimit

26. Shijo pijen e mirëseardhjes

27. Në stinën e verës shijo kokteil buzë pishinës

28. Organizoni ditëlindjen tuaj tek Shtëpia e Borëbardhës

29. Fëmijët luajnë në këndin e lojrave

30. Zbulo legjendat e zonës

31. Lexo nje libër

32. Eksploro bimësinë e egër

33. Evente dhe muzike në data të përcaktuara

34. Luaj tavull, shah, letra

35. Shijo ushqimet tradicionale të zonës

36. Medito në natyrë

37. Eksploro florën e zonës

38. Shijo kokteilet nga baristët tonë

39. Merr çiftelinë dhe praktikohu

40. Zgjohu heret ne mengjes dhe shijo lindjen e diellit

41. Shëtit ne fshatrat pranë

42. Tako banoret e zonës

43. Shko në fusha dhe shikoje jeten e një fermeri në Shkodër

44. Provo rakinë e zonës

45. Merr aparatin fotografik për të filmuar çdo moment

46. Merr motorr me 4 rrota dhe shëtit

47. Bej shëtitje me kuaj

48. Nese ke pasion pikturën, mund të realizosh një pune shumë të bukur

49. Organizo eventet më të bukura buzë pishinës

50. Organizo takimet e punës

51. Organizo ditëlindjen tuaj me ushqim dhe ambient fantastik

52. Merr nje pije dhe shijoje prane oxhakut

53. Shko tek pjesa e fermës dhe ushqe zogjtë e pulave, rikave dhe patave.

54. Ngjitu ne kodrinen e Gardenland dhe shiko delet që kulloten

55. Kamping

56. Bej gara noti në pishinën e Gardenland Resort

57. Noto në pishinë natën

58. Ekploro faunën e zonës

59. Mëso historinë sesi lindi Gardenland Resort dhe sesi është zhvilluar ndër vite

60. Shiko veshjet tradicionale të zonës

61. Shiko vreshtat e rrushit, kivit, hurmat dhe pemët e tjera

62. Ndiq një ndeshje të Vllaznisë në Loro Boriçi

63. Mëso elementet e kuzhinës tradicionale të zonës së Shkodrës

64. Meso 10 fjalë shkodrançe, që nuk përdoren në asnjë zonë tjetër

65. Ndiq ndeshjet e KF Murlani (ekip i krijuar nga Gardenland Resort)

66. Organizo staf retreat

67. Shiko gërmimet e dhelprave

68. Organizo workshope, seminare

69. Organizo business meeting

70. Shijo mëngjesin në dhomë

71. Vizito “Buzët e nëperkës” Basanias

72. Vizito Kishën e Barbullushit

73. Merr pjesë në meshën e së dielës në Kishën pranë Muzeut Ndre Mjeda

74. Shijo çajin e malit

75. Shijo picat fantastike nga Arjoli

76. Shijo mishin e ferlikut

77. Bej setin fotografik të ëndrrave

78. Kërko të shijosh drekën në Natyrë

79. Festat me animatorë për fëmijë

80. Bëj një shëtitje në këtë zonë me cicërimat e zogjve në sfond

81. Në pranvere tako qingjat e vegjël

82. Shiko dhe ushqe pëllumbat e resortit

83. Provo gatimet ne furrë druri

84. Bëj një surprizë partnerit/partneres në Junior Suite, dhomat e dekoruara & spumante

85. Provo mishin e pjekur ne zgare

Did you like this? Share it!

Leave Comment